הפרעות קול

אנשי הוראה, עורכי דין, אנשי מכירות, נציגי שירות לקוחות, אמנים, מרצים, פוליטיקאים ובעלי תפקידים רבים נוספים עשויים לפתח הפרעת קול.

כאשר גוון הקול משתנה, הטון אינו תואם את הנורמה או שמופיעות תופעות כמו צרידות או שיתוק מיתרי הקול, שעות הדיבור הארוכות נותנות את אותותיהן. מי שמדברים בטונציות משתנות כמו צעקות ולחישות הם בסיכון גבוה לפתח הפרעת קול כמו גם חולים במחלות נוירולוגיות או מי שחוו טראומה קולית. 

כל הפרעה מחייבת בדיקת רופא מומחה לקול ובליעה וטיפול בהתאם לאבחנה. 

רובן ככולן ניתנות לטיפול

נגעים במיתרי הקול

ציסטות, יבלות, פוליפים, שטפי דם ושאר נגעים הם ממצאים שכיחים המאובחנים במהירות ע"י רופא מומחה, ולעיתים קרובות מסתכם הטיפול על ידי קלינאית תקשורת.

הפרעות קול בקרב מורים

מורים אמנם נמצאים בחזית הסובלים והמאובחנים מהפרעות קול. איך מזהים את הבעיה וכיצד מטפלים בה, ומה עושים כשהנזק כבר נגרם? 

חולשת מיתרי הקול

האבחנה בין חולשה במיתרי הקול לשיתוק מתבצעת על ידי רופא מומחה. חולשה נגרמת מסיבות שונות ומטופלת ע"י רופא מומחה או קלינאית תקשורת, בהתאם לחומרתה.

הפרעות דיבור אצל חולי פרקינסון

מחלת הפרקינסון היא מחלה נוירולוגית כרונית פרוגרסיבית המשפיעה על האופן בו מוח החולה מתאם את תנועות גופו הליכתו ודיבורו. 

צרידות

צרידות נגרמת מסיבות שונות, והדרכים לפתור אותה מגוונות- מטיפול באמצעות קלינאית תקשורת ועד התערבות כירורגית, בהתאם לאבחון.

שיתוק מיתרי הקול

שיתוק מיתרי הקול יכול להיגרם מניתוח באזור הצוואר, אירוע מוחי או מחלה נוירולוגית. לטיפול מוכר ומהיר נדרשת התערבות כירורגית.  

סרטן מיתרי הקול

סרטן במיתרי הקול (סרטן גרון) מתגלה לרוב בשלב מוקדם יחסית מכיוון והוא גורם לצרידות בשלבים מאוד מוקדמים עובדה זו מאפשרת לתת מענה למחלה. 

רפלוקס

המונח רפלוקס (reflux), שמקורו בשפה הלטינית, מורכב משילובן של שתי מילים: Re שמשמעותה חזרה (אחורה) ו-fluere, שמשמעותה זרימה.